Waluty

Mundury harcerskie i zuchowe ZHP, ZHR

Mundury harcerskie łączą wszystkich skautów na całym świecie. Choć różnią się w poszczególnych związkach skautowych, ich geneza jest ta sama – idea munduru powstała ponad wiek temu w Wielkiej Brytanii, gdy Baden-Powell tworzył ruch skautowy. Z początkiem miał to być przede wszystkim strój roboczy, dzisiaj poszczególne elementy munduru zawierają wiele symboliki. Mundury harcerskie składają się przede wszystkim z koszuli bądź bluzy, spódniczki lub spodni – znajdziesz je w naszej składnicy harcerskiej.

Mundury harcerskie dla każdego harcerza

Wygląd munduru harcerskiego wyznacza regulamin mundurowy, który jednak pozostawia możliwość wyboru poszczególnych części mundurowych. Dlatego niektórzy harcerze noszą wyłącznie długie spodnie mundurowe, a inni latem zakładają krótkie spodnie do munduru. Mundurem wyróżniają się także drużyny wodne – charakterystyczne niebieskie bluzy lub błękitne koszule instruktorskie bezbłędnie kojarzą się ze środowiskiem naturalnym, w którym wodniacy przebywają najchętniej. Ze względu na różnorodność, a jednocześnie ścisłe wymogi względem umundurowania, mundury harcerskie muszą być szyte z uwzględnieniem wcześniej wspomnianego regulaminu. Ponadto na uwadze trzeba mieć możliwe przemundurowania, które raz na jakiś czas się zdarzają.

Wysokiej jakości mundury harcerskie

Jesteśmy producentem mundurów harcerskich, dlatego na bieżąco kontrolujemy jakość poszczególnych ich elementów. Dbamy, by spełniały wszystkie normy wskazane w regulaminach, a także by jakość szycia gwarantowała idealny krój, który zwiększa komfort noszenia mundurów harcerskich. Jakość przekłada się także na wytrzymałość mundurów, które prawdziwy egzamin zdają na obozach harcerskich, ale użytkowane są przez cały rok.

Mundury harcerskie ZHP i ZHR oraz fartuchy zuchowe dostępne są w wielu rozmiarach. Współpracujemy także z chorągwiami, hufcami i szczepami, dla których szyjemy elementy mundurów harcerskich na zamówienie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl