Waluty

Plakietki haftowane dla harcerzy ZHP i ZHR

Haftowane plakietki harcerskie – naszywki na mundur

Na każdym mundurze harcerskim muszą znaleźć się odpowiednie plakietki harcerskie. Mają one różne znaczenie i różną symbolikę, niekiedy także są one indywidualne dla poszczególnych środowisk czy drużyn. W naszej składnicy zakupisz naszywki na mundur, które są obowiązkowym elementem umundurowania, a także inne, mniej popularne haftowane plakietki harcerskie.

Haftowane plakietki harcerskie ZHP i ZHR

Każdy harcerze i każda harcerka ZHP są jednocześnie członkami Światowej Organizacji Ruchu Skautowego (WOSM) lub członkiniami Światowego Stowarzyszenia Przewodniczek i Skautek (WAGGGS). Obowiązkowym elementem munduru ZHP jest więc plakietka, która świadczy o przynależności do jednej ze światowych organizacji skautowych. Haftowane plakietki harcerskie WOSM i WAGGGS są takie same dla wszystkich harcerzy i harcerek ZHP – ich wzór, wielkość oraz miejsce przyszycia wskazuje regulamin mundurowy. Plakietki harcerskie WOSM przedstawiają lilijkę otoczoną sznurem, który związany jest węzłem płaskim, który jest symbolem jedności i braterstwa. Całość umieszczona została na purpurowym tle, które przypomina o odpowiedzialności i pomocy innym. Plakietki harcerskie WAGGGS zawierają z kolei koniczynę, której symbolika jest wzorowana na symbolice lilijki, z kolei jej żółty kolor na niebieskim tle to symbol słońca, które świeci nad wszystkimi skautkami na całym świecie, bez względu na zamieszkiwany region, wyznawaną religię i różnice kulturowe. Haftowane plakietki harcerskie WOSM i WAGGGS noszone są zawsze na lewej kieszeni bluzy lub koszuli mundurowej.

Inne plakietki harcerskie i naszywki na mundur

Na lewym ramieniu noszone są hufcowe plakietki harcerskie oraz herb miasta. Dzięki temu na dużych zlotach, obozach i innych zgrupowaniach z łatwością można rozpoznać, z jakiego miasta i z jakiego hufca jest każdy harcerz. Instruktorzy harcerscy noszą także naszywki na mundurze – haftowaną lilijkę w kolorze granatowym, zielonym lub czerwonym. Zdarza się również, że harcerze noszą plakietkę nad prawą kieszenią – np. Drużyna Grunwaldzka. W naszym sklepie dostępne są także specjalnościowe plakietki harcerskie czy plakietki „Harcerski Krąg Seniorów”. Ponadto kupisz u nas plakietki zuchowe z gwiazdkami zuchowymi. Dostępne są one w różnych kolorach, istnieje także możliwość zrealizowania indywidualnego zamówienia.

Chcesz wprowadzić w szczepie plakietki szczepu, a może potrzebujesz plakietek najbliższego HAL-u lub HAZ-u? Zapraszamy do kontaktu – omówimy szczegóły indywidualnego zamówienia!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium