Pozostałe wpisy
Kategorie
Waluty
Broń do samoobrony, bez pozwolenia...

Broń do samoobrony, bez pozwolenia...

W dzisiejszych czasach coraz większym zainteresowaniem cieszy się broń, którą możemy wykorzystać między innymi do samoobrony, a  którą kupimy bez zezwolenia, chodź, żeby to zrobić, musimy mieć ukończone 18 lat.

Dobrym przykładem będzie broń typu RAM (Real Action Markers), która świetnie nadaje się do treningu strzeleckiego, strzelań rekreacyjnych, ale również doskonale odnajdzie się w roli broni służącej do samoobrony.  Jest doskonałym narzędziem, którym możemy skutecznie odstraszyć przeciwnika, a w koniecznej sytuacji, nawet do niego strzelić. Miotacze kul strzelają z dużą mocą, przez co uderzenie pocisku jest odczuwalne, nawet przez grube ubranie, jednocześnie, co trzeba podkreślić, broń ta nie pozostawia trwałego uszczerbku na zdrowiu, napastnika oczywiście.  Strzela ona na dystansie nawet do 40 metrów, w zależności od zastosowanej amunicji i kalibru.

Chyba najbardziej popularnymi miotaczami kul, są rewolwery RAM. Cechują się one dużą niezawodnością, są bardzo wytrzymałe i oferują energię kinetyczną w przedziale od 7,5J aż do 16J. Trafienie z takiej broni o energii, blisko 16J jest już naprawdę bolesne, co ma na celu zniechęcenie potencjalnego napastnika, do kontynuowania ataku.

Przykładem może być rewolwer HDR50L (prezentowany na zdjęciu powyżej), który dodatkowo wyposażyć możemy w celownik laserowy. Stanowi to nowoczesne rozwiązanie dla osób, które potrzebują sprzętu o podwyższonej precyzji i szybkości działania w sytuacjach kryzysowych lub celem obrony osoby trzeciej.

Zamontowany laser, ułatwia także celowanie po zmroku, czy w sytuacji o ograniczonej widoczności, przez co nie ma konieczności zgrywania przyrządów celowniczych - muszki i szczerbinki.

 

Następnym ciekawym rozwiązaniem są perfekcyjnie wykonane i do złudzenia przypominające oryginał, pistolety RAM.

Cechują się one dużym realizmem, a poprzez swoją budowę i działanie, doskonale naśladują swoich pierwowzorów. Do tego system Blow-back, czyli cofanie się zamka podczas oddawanego strzału, doskonale imituje odrzut, który występuje w broni bojowej.

Jeżeli chodzi o energię kinetyczną, to pistolety są nieco słabsze od wspomnianych wcześniej rewolwerów. Średnio na taki RAM, przypada od 5 do 11 dżuli, ale dzięki temu, doskonale nadają się do przeprowadzania różnego typu treningu, a w sytuacji zagrożenia, doskonale sprawdzą się jako broń do samoobrony.

Występuje wiele konstrukcji w systemie RAM, będą to liczne modele pistoletów, karabinów, strzelb czy rewolwerów. Wszystkie napędzane kapsułą CO2, gabarytowo mniejszą czy większą. Są kompatybilne z różnymi rodzajami pocisków, o różnym kalibrze, z reguły są to kalibry .43, .50 i .68.

Pociski zaś, najczęściej występują w postaci kulek, które mogą być w pełni gumowe, gumowe z dodatkiem stali, całe metalowe, pieprzowe, proszkowe lub znakujące.

W przypadku wykorzystania RAM do samoobrony najbardziej odpowiednim wyborem będą kule gumowe z dodatkiem opiłków stalowych, lub ze stalowym rdzeniem.  

Do treningu doskonale będą nadawały się kule gumowe, które są lżejsze od tych z dodatkiem metalu.  Wykonane z twardego,  wytrzymałego silikonu idealnie sprawdzą się do strzelania do różnego rodzaju, czy typu tarcz.

Zasadą działania RAM jest wykorzystanie kapsuł wypełnionych sprężonym dwutlenkiem węgla CO2, które najczęściej zlokalizowane są w magazynku lub rękojeści broni. Po ściągnięciu spustu wydostający się z niej gaz napędza usytuowany w magazynku pocisk, nadając mu prędkość, pozwalającą na opuszczenie lufy, czyli na oddanie strzału z siłą poniżej 17J.

Kapsuły te, najczęściej występują w postaci niegwintowanych 12g kartuszy, które przed rozpoczęciem strzelania należy wbić na iglicę zaworu i o wiele większe, gwintowane 88 gramowe.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium