Waluty

Łuk Bloczkowy Cobra Niebieski 50lb

0
Cena: 489,00 zł
Producent: Poe Lang
Kod produktu: 12231
Dostępność: brak towaru
ilość -- + szt.

Opis

Łuk bloczkowy Cobra w kolorze niebieskim należy do grupy łuków rekreacyjnych posiadających dużą siłę naciągu.Stabilna konstrukcja składająca się z metalowego majdanu oraz ramion z włókna szklanego sprawia, iż łuk ten jest estetyczny i przyjemny w eksploatacji. 

Kable mające za zadanie synchronizować pracę ramion wykonane zostały ze stalowej linki w otulinie, która chroni przed przetarciami. Cięciwa wykonana została z materiału przeznaczonego do tworzenia cięciw. Łuk ten posiada gwinty do montażu podstawki, celownika oraz stabilizatora centralnego. Wyprofilowany uchwyt na dłoń łuczną wykonany został zkomfortowego i antypoślizgowego tworzywa.

Łuk bloczkowy przeznaczony jest do wystrzeliwania strzał poprzez zakumulowaną w ramionach łuku energię przekazaną przez mięśnie łucznika. Charakterystyczną cechą różniącą łuk bloczkowy od łuku konwencjonalnego jest sposób rozkładu siły maksymalnego naciągu. Otóż w łuku bloczkowym siłę maksymalną naciągu osiąga się w połowie maksymalnej długości. Po przekroczeniu punktu w którym osiągamy maksymalną siłę następuje odpuszczenie tzw. Let–off, dzięki temu zjawisku łucznik do utrzymania układu w stanie maksymalnie napiętym przykłada jedynie 30–50 % siły potrzebnej do pokonania punktu w którym wymagana jest największa siła. Zjawisko to powstaje w skutek wykorzystania w łuku kół oraz krzywek, które swym kształtem obracają się ruchem mimośrodowym wokół własnej osi obrotu.
Do zwalniania cięciwy przy szybkich lub krótkich łukach bloczkowych należy używać spustu (wymagana pętelka na cięciwie D–loop), strzelanie za pomocą palców grozi zrzuceniem cięciwy z krzywek przez co może dojść do trwałego uszkodzenia łuku. Łuki bloczkowe dla dzieci, młodzieży oraz dłuższe rekreacyjne zaprojektowane są z myślą o strzelaniu za pomocą palców oraz spustu. 

Specyfikacja produktu:

  • Siła naciągu [lb]: 55
  • Typ mocowania ramion: śruby
  • Typ łuku: bloczkowy
  • Wariant łuku: dla praworęcznych
  • Długość naciągu [in]: 28
  • Długość łuku ATA [in]: 40,2
  • Masa [g]: 1620
  • Wysokość cięciwy [in]: 9

Dane techniczne

Kolor Niebieski

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl