Waluty

Sprawność Harcerska ZHP SIM - Leśnik

0
Cena: 2,50 zł
Producent: Maxtex
Kod produktu: SUB48295
Dostępność: duża ilość
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Wysyłka w: 14 dni
ilość -- + szt.
* - Pole wymagane

Opis

Sprawność harcerska Leśnik

Zdobyta sprawność udowadnia zdobycie wiedzy na temat lasów.

Sprawności ZHP przyszywane są na prawym rękawie munduru i zostały podzielone na następujące poziomy:

  • sprawność trzygwiazdkowa - obszycie czerwone
  • sprawność czterogwiazkowa - obszycie czarne

Sprawność harcerska Leśnik - wymagania

*** Obserwuje życie lasu w różnych porach dnia i roku. Pełni służbę na rzecz lasu.

  1. Obserwowałem/am życie lasu o świcie, o zmierzchu i w nocy. Wytropiłem/am zwierzę i obserwowałem/am jego życie. Poszerzyłem swoją wiedzę o zwyczajach tego zwierzęcia w książkach, telewizji lub Internecie. Przedstawiłem swoje obserwacje i zdobytą wiedzę w dowolnej formie (opowieść przy ognisku, wpis w Internecie itp.).
  2. Odbyłem/am obchód lasu z leśnikiem lub z harcerzem posiadającym sprawnoś****. Wykazałem/am się znajomością drzew i umiejętnością rozpoznawania ich wieku.
  3. Zorganizowałem/am dla swojego zastępu w porozumieniu z leśnikiem całodzienną służbę na rzecz lasu (prace w szkółce, przy oczyszczaniu pasów przeciwpożarowych, sadzeniu drzew itp.).

**** Działa na rzecz ochrony lasów. Popularyzuje wiedzę o lasach.

  1. Brałem/am udział w całodziennych pracach leśnych – w co najmniej w 3 rodzajach: zbieranie nasion, siew nasion, dołowanie sadzonek, sadzenie, pielęgnowanie upraw, sprzątanie zrębu.
  2. Podczas indywidualnych wędrówek (lub z przyjacielem) poznałem/am najbliższe lasy. Poprowadziłem/am zastęp/drużynę/patrol na wyprawę do lasu. Pokazałem/am różne gatunki drzew i krzewów oraz rośliny będące pod ochroną; miejsca gdzie można znaleźć grzyby, jagody i zioła oraz szlaki wędrówek zwierząt leśnych.
  3. Zorganizowałem/am zbiórkę w terenie dla zastępu/drużyny/patrolu poświęconą lasom. Pokazałem/am różnice między lasami naturalnymi (puszczami) a lasem gospodarczym (uprawą leśną) i zaprezentowałem/am korzyści płynące z jednego i drugiego rodzaju lasów. Zapoznałem/am uczestników zbiórki z rodzajami drewna pozyskiwanymi z lasu i dalszym jego wykorzystaniem.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium