Waluty

Wiatrówka Walther Lever Action Duke 4,5 mm CO2

0
Cena: 2 069,00 zł
Producent: Walther
Kod produktu: 09198
Dostępność: brak towaru
ilość -- + szt.

Opis

Walther Lever Action Duke to wiatrówka zasilana dwutlenkiem węgla, wiernie odwzorowująca legendarny karabin Winchester 1892 Saddle Ring, z powiększoną dźwignią przeładowania.

Karabinek Walther Lever Action Duke posiada "wysłużony wygląd" który uzyskano poprzez szczotkowanie metalu lufy i zamka, matowienie łoże oraz nierównomierne wytarcia kolby, które wizualnie postarzają karabinek i nadają mu niezapomniany klimat dzikiego zachodu.

Ciekawostkę może stanowić fakt, że tego modelu karabinka (Winchester 1892 Saddle Ring) z powiększoną dźwignią przeładowania używał między innymi legendarny John Wayne w filmie "True Grit" z 1969 roku.

Nowy System zasilania jedną kapsułą CO2 88g zapewnia oddanie 450 strzałów o stałej energii.

Karabinek pneumatyczny zasilany kapsułą o zawartości 88g CO2 ładowanej do komory mieszczącej się w kolbie. Magazynek na śrut mieści 8 sztuk śrutu ołowianego różnego rodzaju. Przeładowanie karabinka odbywa się za pomocą kabłąka osłaniającego spust (tak jak w broni typu winchester). Powoduje to też napięcie kurka.

Duża prędkość początkowa i nowatorska konstrukcja stawia ten karabinek wysoko w światowej czołówce wśród broni pneumatycznej. Karabinek LEVER DUKE łączy w sobie wysoką jakość Niemieckiego producenta z klasyczną amerykańską legendą jaką są karabinki typu winchester. Dzięki od niedawna rozwijanemu systemowi HIGH POWER karabinek ten osiąga optymalne wyniki w energii i celności. Dzięki temu systemowi każdy strzał ma identyczną siłę i zapewnia wystrzelenie do 450 śrutów na jednej kapsule 88g CO2 z jednakową energią i precyzją. Rozrzut na odległości 10 m wynosi mniej niż 15 mm na 8 strzałów.

Karabinek zyskał także dużą aprobatę wśród kobiet ponieważ do obsługi jak i przeładowania nie potrzeba używać dużej siły, wszystkie ruchome części związane z użytkowaniem są bardzo precyzyjnie wykonane i bardzo dobrze działają. Na szczególną uwagę zasługuje także system samonapinacza spustu, który uruchamia się automatycznie po przeładowaniu kabłąkiem zamka wiernie odwzorowując działanie oryginalnego amerykańskiego WINCHESTERA.

Bezpiecznik zewnętrzny jest wzorowany na typowym amerykańskim zabezpieczeniu, znajduje się z lewej strony i działa poprzez wciśnięcie przycisku znajdującego się nad spustem. Posiada podwójny system bezpieczników: samoczynny i nastawny.

Bezpiecznikiem samoczynnym jest kurek przerzutowy, który dopiero po pełnym ściągnięciu spustu może uderzyć w zawór.

Bezpiecznik nastawny - kołkowy, przetykowy, zasłaniający w pozycji zabezpieczonej dostęp kurka do zaworu gazowego.

Na karabinku można zamontować przyrządy celownicze takie jak luneta np. Walther 4x32 lub celownik kolimatorowy np.wersja Competition. Zarówno lunetę jak i celowniki montuje się za pomocą specjalnej szyny montażowej. Strzelanie z lunetą lub celownikiem jest bardzo precyzyjne ponieważ dzięki napędowi gazowemu nie ma praktycznie odrzutu.

Lever Action Duke wykonany jest w całości z metalu a korpus i kolba są zrobione z drewna wysokiej jakości.

Dużą zaletą karabinka wielostrzałowego jest możliwość strzelania z różnego rodzaju śrutu, także z High Power - stalowy pokryty plastikiem pozwalający na osiągnięcie maksymalnej prędkości początkowej.

Biorąc pod uwagę wszystkie karabinki wielostrzałowe na rynku polskim Walther Lever Action Duke jest zdecydowanie najciekawszą propozycją, gdyż łączy walory użytkowe i estetyczne.

Walther Lever Action jest wiatrówką powtarzalną kalibru 4,5 mm, strzelającą śrutem typu diabolo, zasilaną kapsułą o zawartości 88g gazu CO2;

Wiatrówka ma dźwigniowy mechanizm przeładowania, z dolną dźwignią stanowiącą jednocześnie kabłąk spustowy; kurkowy mechanizm uderzeniowy, z zewnętrznym kurkiem; spust typu SA. Wiatrówka działa na zasadzie otwierania zaworu gazowego poprzez uderzenia kurka.

  • Producent: Walther/Umarex
  • Lufa gwintowana
  • Kaliber: 4,5 mm - 8 strzałowy
  • Prędkość początkowa: 170 m/s
  • Długość lufy: 380 mm
  • Długość całkowita: 872 mm
  • Waga: 3200 g
  • Zasilany kapsułą 88g

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl