Waluty

Getry i wywijki do munduru harcerskiego

Getry harcerskie, a niekiedy także wywijki, są nieodłącznym elementem munduru harcerskiego. W wielu środowiskach nosi się wyłącznie getry harcerskie, często w barwach środowiskowych, ale nie rzadko dodatkiem do getrów są wywijki harcerskie. Mimo krótkiej przerwy, w czasie której regulamin mundurowy nie pozwalał na noszenie wywijek, noszone są od wielu lat.

Getry i wywijki – czym się różnią?

Getry harcerskie

Getry harcerskie oferowane przez nasz sklep internetowy są produktem wykonywanym przez naszą firmę. Jako producent posiadamy dostęp zarówno do bogatej oferty kolorystycznej getrów jednokolorowych, jak i również posiadamy wiele getrów harcerskich z paskami.

Stawiamy czoła wszystkim wymagania poszczególnych szczepów oraz drużyn harcerskich, dlatego jesteśmy w stanie wykonać nawet najbardziej złożone kombinacje kolorystyczne getrów harcerskich oraz pasków na nich.

Najczęściej getry harcerskie wykonywane są w jednym z trzech typów:

  • jednokolorowe
  • z jednym paskiem (w różnych kolorach)
  • z dwoma paskami (gdzie getry posiadają jeden kolor, a paski drugi)

Wywijki harcerskie

Wywijki stanowią przyciągający wzrok element, po którym od razu łatwo rozpoznać harcerkę. Dodatkowo odpowiednio dobrany kolor wywijki stanowi z getrami harcerskimi połączenie, które w łatwy sposób może podkreślić przynależność harcerki do konkretnego szczepu czy drużyny  harcerskiej. 

Podstawą w umundurowaniu są getry harcerskie z praktyczną gumką na dole. W zależności od środowiska noszone są całkowicie rozwinięte – sięgają wtedy niemal do kolana – lub zwinięte tak, by wystawały jedynie za kostkę. Zdarza się także spotkać harcerzy z zawiniętymi getrami tak, by sięgały do połowy łydki. Część drużyn decyduje się na uniwersalne czarne getry, jednak w wielu środowiskach noszone są getry w barwach środowiskowych – dokładnie takich samych, jak chusty.

Getry noszone są do spódnic i krótkich spodni mundurowych. Zakładane na stopy w skarpetce i wywijane (lub nie) po założeniu obuwia mają za zadanie chronić kostki bądź całe łydki przed zranieniem się podczas pieszych wycieczek po lesie. Dodatkowo mogą być na nie zakładane kolorowe wywijki.

Getry i wywijki są obowiązkowym częścią umundurowania do spódnicy i krótkich spodni. Stanowią także element identyfikacyjny środowiska. Zamówisz je w naszym sklepie, również z możliwością indywidualnego zakupu getrów na zamówienie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium