Opcje przeglądania
Waluty

Lilijki harcerskie - ZHP, ZHR, żeglarskie

Lilijka harcerska – lilijki harcerskie ZHP, ZHR, żeglarskie

Lilijka harcerska, to – zaraz po krzyżu harcerskim – najważniejsza odznaka każdego harcerza. Kształtem i symboliką nawiązuje do lilijki WOSM, choć oczywiście nasza lilijka harcerska odnosi się do tradycji polskich. Lilijkę harcerską nosi się przede wszystkim na harcerskich nakryciach głowy – harcerze noszą srebrną lilijkę harcerską, z kolei instruktorzy ze stopniem przewodnika, podharcmistrza lub harcmistrza noszą złotą lilijkę harcerską.

Lilijki harcerskie ZHP, ZHR i żeglarskie

W naszej składnicy dostępne są lilijki harcerskie ZHP i ZHR oraz krakowskie lilijki harcerskie, na których nie ma informacji o organizacji – są więc uniwersalne i mogą je nosić zarówno harcerze ZHP, jak i ZHR. Lilijki harcerskie możemy zamocować za pomocą zatrzasku, bolca lub wkrętu, a wszystkie trzy rozwiązania dostępne są w naszym sklepie. Ponadto lilijki harcerskie do nakrycia głowy znajdą także harcerze z drużyn wodnych – żeglarska lilijka harcerska dodatkowo zawiera kotwicę. Dodatkowo w składnicy Morowo dostaniesz lilijkę harcerską do proporca oraz lilijki harcerskie dla seniorów ZHP.

Lilijka harcerska pełna symboli

Sama lilijka harcerska jest symbolem czystości (czystych intencji), a trzy ramiona lilijki symbolizują służbę Bogu, Ojczyźnie i bliźnim. Z kolei O,N i C na kolejnych ramionach to symbole hasła filaretów – Ojczyzna, Nauka i Cnota. Igła magnetyczna u podstaw lilijki harcerskiej jest symbolem igły magnetycznej, która każdemu harcerzowi wskazuje właściwą drogę w życiu, a węzeł płaski przypomina o dobrych uczynkach i jedności całej braci harcerskiej.

Zapraszamy do zakupów w naszej składnicy harcerskiej – skompletuj umundurowanie harcerskie w sklepie Morowo.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium