Waluty

Krzyże harcerskie, znaczki zucha, guziki harcerskie

Krzyż harcerski – znaczek zucha – guziki harcerskie

W ofercie naszej składnicy harcerskiej kupisz krzyż harcerski, znaczek zucha, guziki harcerskie oraz inne znaki i znaczki, które dla harcerzy mają niebagatelne znaczenie. Dbamy, by w naszym sklepie można było kupić pełne umundurowanie wraz ze wszystkimi niezbędnymi elementami munduru, dlatego znajdziesz tutaj krzyże harcerskie dla wszystkich harcerzy i instruktorów harcerskich.

Krzyż harcerski – najważniejsza odznaka harcerza

Cały mundur harcerski pełny jest symboli, o których harcerze uczą się na zbiórkach, biwakach i obozach. Krzyż harcerski jest tym elementem munduru, który dla każdego harcerza jest najważniejszy. Nie każdy harcerz może przypiąć krzyż harcerski do munduru – możliwe jest to dopiero po złożenia Przyrzeczenia Harcerskiego, podczas którego harcerze zobowiązują się do pełnienia służby. Niech nie odstrasza Cię niezwykle poważny charakter Przyrzeczenia Harcerskiego. Harcerstwo uczy bowiem przyjaźni, zaradności, uczciwości, hartu ducha i wytrwałości – są to wartości przydatne w codziennym życiu, również (a może nawet przede wszystkim) osoby dorosłej.  Niektóre elementy symbolizują także przełomowe wydarzenia w historii Polski (trzy żołędzie to trzy rozbiory Polski, a dwie oliwki na laurowych liściach to dwie wojny światowe). Harcerstwo wychowuje więc harcerzy na odpowiedzialnych, pracowitych i dobrych ludzi, na których zawsze można liczyć.

Krzyż harcerski pełny jest symboliki – każdy jego element symbolizuje pewną wartość. Wzorowany na orderze Virtuti Militari przypomina o najważniejszych ideach, które przyświecają harcerzom od początku powstawania ZHP i ZHR. Waleczność, siła, umiejętność, sprawność, wiedza, gotowość do działania, doskonałość – z krzyża można wyczytać, po jakie ideały pragną sięgać harcerze i instruktorzy każdego dnia. Choć wielu harcerzy nigdy nie zmienia krzyża harcerskiego, w niektórych środowiskach nosi się krzyże harcerskie z odpowiednimi oznaczeniami stopni harcerskich: krzyż harcerski ze złotą lilijką dla samarytanki i ćwika, krzyż harcerski ze złotą lilijką i okręgiem dla wędrowniczki i HO oraz krzyż harcerski ze złotą lilijką, okręgiem i wieńcami dla HR. Oczywiście instruktorzy wpinają pod krzyż harcerski odpowiednią podkładkę – granatową, zieloną bądź czerwoną.

Znaczek zucha – najważniejsza odznaka zuchowa

Wiele osób swoją harcerską przygodę rozpoczyna w gromadzie zuchowej. Zuchy to prężnie działający ruch metodyczny, który przygotowuje zuchy do służby harcerskiej. Zuchy słyną z kreatywności, ogromnej pasji i chęci działania, a drużynowi zuchowi z cierpliwości i niekończących się pomysłów na zabawę. Również zuch, który wyróżni się odpowiedzialnością i zaangażowaniem, zostaje wyróżniony – nie krzyżem harcerskim, a znaczkiem zucha, który otrzymuje się po złożeniu obietnicy zucha. Znaczek zucha również pełny jest symboliki – znajdziemy tutaj odniesienia do radości, pogody ducha, ale także odwagi i patriotyzmu.

Guziki harcerskie i inne znaczki i znaki harcerskie

Mundur harcerski (poza mundurami wodnymi) zapinany jest na guziki. Zawsze są to guziki harcerskie z tłoczoną lilijką harcerską. W naszej ofercie dostępne są guziki harcerskie wypukłe i płaskie. Zawsze warto mieć w kieszenie jeden czy dwa zapasowe guziki harcerskie.

Ponadto w naszej składnicy zakupisz brązową odznakę ratownika ZHP. Samarytanka to jedna z najważniejszych technik harcerskich – inaczej zwana pierwszą pomocą. Jest nie tylko przydatna w życiu codziennym czy na obozach, ale niejednokrotnie nauka samarytanki jest pierwszym impulsem dla młodych harcerzy, którzy w przyszłości wybierają zawód lekarza lub inne zawody medyczne.

Miniaturki krzyża harcerskiego oraz inne znaki i znaczki harcerskie, znaczek zucha, krzyż harcerski zamówisz online lub kupisz w naszej składnicy harcerskiej w Ksawerowie pod Łodzią.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium