Waluty

Pierścień harcerski do chusty harcerskiej

Pierścień do chusty harcerskiej – suwaki do chust harcerskich

Harcerskie chusty to przedstawiają barwy szczepu lub drużyny. Są więc bardzo ważnym elementem munduru. W wielu środowiskach obowiązuje obyczaj wręczania wstępującemu do drużyny harcerzowi najpierw chusty białej, tzw. chusty próbnej, by dopiero po jego zaangażowaniu się w życie drużyny i szczepu, wręczyć m chustę w barwach środowiska. W zdecydowanej większości drużyn nieodzownym elementem jaki zawiera stój harcerski jest również suwak do chusty, który pozwala związać ją w odpowiedni sposób. Jakie pierścienie do chust harcerskich dostępne są w naszym sklepie?

Plecione suwaki do chust harcerskich

Plecione suwaki do chust harcerskich są dość popularne ze względu na ich uniwersalne zastosowanie. Umożliwiają bowiem spięcie chusty zarówno metodą „na wprost”, jak i „na krzyż”. Nie mają bowiem żadnego dodatku w postaci wyhaftowanej bądź metalowej lilijki ani innego symbolu, co umożliwia założenie plecionych pierścieni do chust harcerskich w dowolnej płaszczyźnie. W naszej ofercie dostępne są skórzane suwaki do chust plecione pojedynczo oraz potrójnie, w trzech kolorach: jasny beż, brąz oraz czarnym.

Pierścienie do chust harcerskich z lilijką

Jeśli w drużynie i szczepie wiąże się chusty „na wprost”, czyli bez krzyżowania dwóch końców chusty, wybór suwaka do chust jest nieograniczony. Popularnym rozwiązaniem są pierścienie do chust harcerskich z lilijką – suwaki haftowane oraz skórzane pierścienie do chust harcerskich z lilijką metalową bądź wypalaną. W przypadku metalowych lilijek istnieje rozróżnienie na lilijki srebrne dla harcerzy oraz na lilijki złote dla instruktorów (osób ze stopnień instruktorskim) – podobnie, jak rozróżnia się lilijki przypinane do nakrycia głowy.

Pierścienie do chust harcerskich z innymi symbolami

Spośród różnorodnych suwaków dostępne są takie pierścienie do chust harcerskich z takimi symbolami, jak lilijka WOSM dla harcerzy, koniczynka WAGGGS dla harcerek, logo ZHP (w wersji haftowanej oraz wypalanej) czy watra, która jest symbolem ruchu wędrowniczego, który skupia harcerzy powyżej 16. roku życia. Oferujemy także pierścienie do chust skautowych, które – podobnie jak chusta harcerska – różnią się nieco wymiarami.

W naszym sklepie dostępne są pierścienie do chust harcerskich dla ZHP oraz ZHR.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium