Waluty

Harcerskie nakrycia głowy

Nieodłącznym elementem munduru harcerskiego jest nakrycie głowy. Może to być beret, furażerka, rogatywka bądź kapelusz – w zależności od ustaleń drużyny lub szczepu, który spośród dostępnego umundurowania dobiera poszczególne części mundurowe, obowiązujące każdego członka drużyny i szczepu. Harcerskie nakrycia głowy znajdziesz w naszym sklepie dla harcerzy.

O czym pamiętać, kupując harcerskie nakrycia głowy?

Jeśli jesteś rodzicem i zaczynasz kompletować mundur dla swojego dziecka, o rodzaj nakrycia głowy koniecznie spytaj drużynowego. Przy okazji dopytaj także o inne części mundurowe, takie jak chusta, suwak do chusty, naramienniki i getry lub wywijki – elementy te dostępne są w różnych wariantach i ważne jest, by wybrać dokładnie taki model, który noszą pozostali członkowie drużyny i szczepu.

Spośród harcerskich nakryć głowy najpopularniejszymi są berety, które występują w różnych barwach. Coraz więcej środowisk harcerskich decyduje się na rogatywki i na furażerki. Popularne stają się także kapelusze, które nawiązują do tradycji skatowych. Jednak wybór harcerskiego nakrycia głowy zawsze powinien być uzależniony od ustaleń w drużynie i szczepie. Pamiętaj również, że na każdym harcerskim nakryciu głowy znaleźć się musi lilijka harcerska – srebrna dla harcerzy i złota dla instruktorów (osób ze stopniem instruktorskim). W naszej ofercie znajdziesz także kapelusze zuchowe, czapki zuchowe, czapki żeglarskie, kapelusze zuchowe, berety zuchowe oraz kapelusze turystyczne. Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą składnicy harcerskiej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium