Waluty

Noże i narzędzia survivalowe

Nóż to właściwie najbardziej podstawowe narzędzie, które wiele osób nosi przy sobie cały czas. Stąd wzięła się popularność kieszonkowych noży składanych, które służą w potrzebie w domu czy w pracy. W przestrzeni miejskiej genialnie spełni swoje zadanie scyzoryk Victorinox. Jeśli chodzi o typowy survival i długie, wyczerpujące wyprawy - tutaj trzeba się wyposażyć w nóż ze stali nierdzewnej.  Mniejsze, składane noże mogą być równie praktyczne, co ich pełnowymiarowe odpowiedniki. Gdy ktoś szuka jeszcze większej funkcjonalności, może zdecydować się na zakup multitoola Leatherman. 

[product id="2783, 15341, 3086, 3376, 3055, 2700, 10444, 3193, 3660, 8298, 3644, 20798, 3584, 10440, 2647, 39318" limit="30" slider="true" onlyAvailable="true"]

Scyzoryk wojskowy czy nóż?

Scyzoryki szczycą się niesamowitą liczbą funkcji, jednak warto zwrócić uwagę na to, że na co dzień i tak sprawę załatwia nóż, piła i ewentualnie korkociąg. Przydaje się także mieć trochę większe ostrze, dzięki któremu narzędzie będzie pomocne w kuchni. Nikt nie odmawia jakości scyzorykom Vitorinoxa, jednak dobrze dobrany nóż potrafi sprawić się dużo lepiej. Warto wybrać produkt, który objęty jest długoletnią gwarancją wytwórcy.

Jak wybrać multitool?

Jeśli jesteś osobą, która uwielbia wyprawy, często przebywa na świeżym powietrzu i do tego kocha majsterkować - multitool jest dla Ciebie. Jest to narzędzie, a właściwie zestaw potrzebnych sprzętów w zbitej formie. Przy wyborze najlepiej sugerować się oczywiście liczbą proponowanych funkcji w produkcie - jednak nie można przesadzić. Liczy się także waga, funkcjonalność i wcześniej wspomniana gwarancja. W przypadku multitooli Leatherman jest ona dożywotnia.

Noże dedykowane

Wiele firm oferuje noże do konkretnych produktów - każdy z nich ma ostrze o zupełnie innym kształcie np. noże do owoców i warzyw często są wyposażone w ząbki. Występują również outdoorowe noże turystyczne, które dostajemy od razu z pochwą. To gwarantuje bardzo sprawny dostęp i wysoką funkcjonalność.

Akcesoria do noży

Noże wymagają konserwacji. Oczywistym wyborem będzie ostrzałka do noży, którą od czasu do czasu trzeba stosować, jednak nie jest to jedyna potencjalnie potrzebna rzecz. Jeśli narzędzie jest sprzedawane bez futerału, a zamierzamy je nosić codziennie, to przyda się specjalny pokrowiec, dzięki któremu można go nosić przy pasku od spodni.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium