Waluty

Pas harcerski i zuchowy ZHP i ZHR

Pasy harcerskie to nieodłączny element umundurowania harcerskiego. Mimo że pasy harcerskie zakładane są do części dolnej munduru harcerskiego, powinno się je również nosić do niepełnego umundurowania – czyli do góry od munduru i „cywilnych” spodni. Dlatego kompletując mundur harcerski etapami, pas harcerski warto zakupić wraz z górną częścią umundurowania.

Pasy harcerskie - szeroki wybór: skórzany i parciany

Pasek harcerski parciany

Mocna taśma techniczna o szerokości 35 mm oraz długości zaczynającej się od 90 cm, przez 120 cm na 140 cm kończąc, zwieńczona metalową, podwójną klamrą - tym właśnie jest pas harcerski parciany ZHP, stanowiący nieodłączny element umundurowania harcerskiego.

Oczywiście w ofercie, nasz sklep internetowy posiada również pas zuchowy, którego klamra wieńcząca jest inna, jak w przypadku pasa harcerskiego. 

Pas harcerski skórzany

Regulamin mundurowy dopuszcza noszenie pasów harcerskich skórzanych bądź parcianych. Niekiedy środowiska określają, w jakich pasach powinni chodzić harcerze przynależący do drużyn, choć najczęściej wybór konkretnego modelu tej części munduru, zostawiany jest harcerzom lub zawęża się go do jednego koloru pasów harcerskich parcianych i jednego koloru pasów harcerskich skórzanych.

Pas jest regulowany, dlatego nie trzeba go zmieniać, gdy harcerz i harcerka wyrosną z dołu munduru. Pas harcerski jest to jednocześnie pas damski, jak i pas męski. Harcerze korzystają z tego samego pasa harcerskiego. Najczęściej można spotkać harcerzy z pasami harcerskimi, które na klamrze z lilijką harcerską oraz nazwą organizacji – pas harcerski ZHP i ZHR kupisz w naszej składnicy. 

W naszej ofercie dostępny jest także pasek harcerski krakowski, który na klamrze posiadają jedynie wytłoczoną lilijkę, bez oznaczenia konkretnej organizacji harcerskiej.

Parciane pasy harcerskie dostępne w kolorze zielonym (khaki) i czarnym, skórzane pasy harcerskie w kolorach jasnych, brązowych i czarnych, również ze skóry wtórnej, z kolei krakowskie pasy harcerskie dostępne są w wersji parcianej w kolorze khaki lub czarnym. Ponadto w sprzedaży nasz sklep internetowy oferuje również pas zuchowy skórzane (jasne) oraz parciane (czarne).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium