Waluty

Hamak turystyczny – survivalowy – wojskowy

Nocleg w warunkach polowych to często nie lada wyzwanie. Przekonał się o tym każdy, kto choć raz brał udział w obozach survivalowych lub kilkudniowych wędrówkach po górach. Jest on tym bardziej ważny, że właśnie od dobrego wyspania się, zależy to, czy będziemy mieć energię na kolejny dzień pełen wyzwań. W tym celu warto wyposażyć się nie tylko w namiot i śpiwór, ale również w hamak turystyczny od sprawdzonej firmy. W sklepie Morowo znajdziecie hamaki wojskowesurvivalowe i inne, a także akcesoria z nimi związane.

Hamak turystyczny – cechy

Hamak turystyczny cechuje się wyjątkową lekkością. W przypadku dłuższej wyprawy górskiej ma to ogromne znaczenie. Hamak po zwinięciu nie zabiera zbyt dużo miejsca – jest wielkości większej kanapki.  Możemy więc zabrać hamak jako alternatywę do spania w terenie. Nie warto jednak stawiać na sam hamak do spania, czasem znalezienie dwóch silnych drzew ustawionych w pobliżu może być nie lada wyzwaniem. Wszystko zależy od celu wyprawy.

Dobry hamak wyprawowy wykonany jest z bardzo wytrzymałych materiałów, z tkanin, które bardzo szybko schną – to istotne, jeśli po wilgotnej nocy chcemy szybko schować hamak do plecaka. W ramach dodatkowych akcesoriów możemy dokupić do hamaka moskitierę, która dodatkowo zabezpieczy nas przed insektami.

Dlaczego hamak turystyczny?

Powód jest bardzo prosty. Rozbicie namiotu wojskowego, czy też turystycznego, nie zawsze jest możliwe. Wiele w tej kwestii zależy od miejsca w którym się znajdziemy, lub gdzie zastanie nas noc, a przede wszystkim od podłoża, ukształtowania terenu oraz od wielu innych czynników. Hamak wojskowy, czy też zwykły, turystyczny, daje nam pewność, że znajdziemy miejsce do spania, bez względu na panujące wokoło warunki. Jest też zdecydowanie łatwiejszy do rozłożenia w porównaniu do namiotów turystycznych, co jeszcze tylko podnosi jego survivalową wartość. Przykładem takiego jest hamak Lesovik, dostępny w naszym sklepie.

Uniwersalny hamak turystyczny

Dzięki uniwersalnemu hamakowi turystycznemu wyśpimy się niemal w każdych warunkach, jakie zastaną nas w czasie wędrówki. Tego rodzaju hamak zamontujemy dużo prościej, niż namiot, a także ze względu na jego mniejszą wagę i większą poręczność, łatwiej go przetransportujemy, co ma niebagatelne znaczenie w survivalowych warunkach, kiedy to każdy zbędny gram ekwipunku jest na wagę złota.

Hamaki wojskowe i surviwalowe

W niniejszej kategorii znajdziecie różne typów hamaków, w tym te przeznaczone stricte do survivalu, jak i inne modele. Znajdziecie tu między innymi wiele hamaków wojskowych i survivalowych od takich znanych i kultowych firm, jak DD Hammocks, Mil-Tec, czy też Lesovik. Wszystkie one stanowią gwarancję niezawodności nawet w najtrudniejszych, polowych warunkach.

Hamak Lesovik

Do jednych z najpopularniejszych rodzajów hamaków, dostępnych w naszym sklepie, należą te firmowane przez znaną wszystkim survivalowcom, markę Lesovik. Na tle innych producentów wyróżnia ją zaawansowana technologia, gwarantująca ich wysoką jakość, a także charakterystyczny wygląd hamaku Lesovik w jego różnych odsłonach.

Akcesoria do hamaków

Oprócz szerokiego wyboru hamaków turystycznych, w naszym sklepie znajdziecie również różnego rodzaju akcesoria do hamaków, jak na przykład doczepiane kieszenie na butelkę, moskitiery, elementy zawieszenia, oraz wiele, wiele innych. Zapraszamy do zapoznania się z nimi (jak i oczywiście z hamakami) przed wyruszeniem na kolejną wyprawę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium