Waluty

Kuchnia polowa wymaga pakowności i małego skomplikowania. Każdy, kto był kiedykolwiek na biwaku, wie jak bardzo przydatnym elementem kuchni polowej jest menażka. Jest to uniwersalne naczynie, które sprawdzi się jako pojemnik na zupę, drugie danie. Menażki łatwo się myje, są kompaktowe i obecnie są prawdopodobnie najwygodniejszymi naczyniami na outdoorowe wyjazdy pod namiot. Sprawdzi się również aluminiowy czajnik, dzięki któremu z łatwością zagotujemy wodę dla wszystkich biwakowiczów. 

Menażka turystyczna - podstawowy ekwipunek

Wybrać się na wyjazd pod namiot bez menażki to tak, jakby nie wziąć kompasu w góry. To znacznie utrudnia funkcjonowanie i gotowanie. Kiedy już zdecydujemy się na zakup, warto nabyć produkt najwyższej jakości. Może to być naczynie ze stali nierdzewnej - istnieją także menażki z powłoką teflonową, co bardzo ułatwia ich czyszczenie. Należy postawić również pytanie, jak dużą menażkę potrzebujemy i jakie akcesoria do niej dobrać.

Dodatkowe naczynia

Wybór akcesoriów nie jest prosty. W ofercie katalogowej znajduje się mnóstwo użytecznych produktów, choć nie każdy z nich jest absolutnie niezbędny. Podstawą będą sztućce i ewentualnie dodatkowa, metalowa miska. Kuchenka gazowa też jest ważnym elementem, jeśli nie zakładamy gotowania nad ogniskiem.

Czajniki

Czajniki to już opcja przeciwna do minimalistycznej. Jednak nawet litrowy czajnik pozwala na szybsze zagotowanie dużych ilości. Jego zakup z myślą o porannej kawie na łonie natury wydaje się być przyjemną perspektywą! Alternatywą dla czajnika może być po prostu większa menażka lub po prostu kubek termiczny, który nadaje się do gotowania wody.

Zestaw kempingowy

Jeśli ktoś chce stołować się przy pomocy większej ilości sprzętu, to istnieje możliwość nabycia zestawu kempingowego. Zwykle jest to zespół paru naczyń i sztućców (talerze, miski, kubek etc.), które w sprytny sposób pakują się w kompaktowe pudełko. Koszt takiego zestawu jest niski a gwarantuje wygodę użytkowania - wtedy menażka posłuży tylko i wyłącznie do gotowania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium