Opcje przeglądania
Waluty

Pasy harcerskie i zuchowe – harcerskie pasy ZHP i ZHR

Pasy harcerskie to nieodłączny element umundurowania harcerskiego. Mimo że pasy harcerskie zakładane są do dolnej części munduru harcerskiego, powinno się je również nosić do niepełnego umundurowania – czyli do góry od munduru i „cywilnych” spodni. Dlatego kompletując mundur harcerski etapami, pas harcerski warto zakupić wraz z górną częścią umundurowania.

Skórzane i parciane pasy harcerskie

Regulamin mundurowy dopuszcza noszenie pasów harcerskich skórzanych bądź parcianych. Niekiedy środowiska określają, w jakich pasach powinni chodzić harcerze przynależący do drużyn, choć najczęściej wybór konkretnego modelu tej części munduru zostawiany jest harcerzom lub zawęża się go do jednego koloru pasów harcerskich parcianych i jednego koloru pasów harcerskich skórzanych.

Pasy harcerskie są regulowane, dlatego nie trzeba go zmieniać, gdy harcerz i harcerka wyrosną z dołu munduru. Pasy harcerskie są też jednakowe dla harcerzy i harcerek. Najczęściej można spotkać harcerzy z pasami harcerskimi, które na klamrze z lilijką harcerską oraz nazwą organizacji – pasy harcerskie ZHP i pasy harcerskie ZHR kupisz w naszej składnicy. W naszej ofercie dostępne są także harcerskie pasy krakowskie, które na klamrze posiadają jedynie wytłoczone lilijki, bez oznaczenia konkretnej organizacji harcerskiej.

Parciane pasy harcerskie dostępne w kolorze zielonym (khaki) i czarnym (dla ZHP oraz ZHR), skórzane pasy harcerskie w kolorach jasnych, brązowych i czarnych, również ze skóry wtórnej, z kolei krakowskie pasy harcerskie dostępne są w wersji parcianej w kolorze khaki lub czarnym. Ponadto w sprzedaży są pasy zuchowe skórzane (jasne) oraz parciane (czarne).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl