Pozostałe wpisy
Kategorie
Waluty
Plecak, torba? Co zabrać na wycieczkę rowerową? #1 [Morowe Poradniki #1]

Plecak, torba? Co zabrać na wycieczkę rowerową? #1 [Morowe Poradniki #1]

Pogoda coraz piękniejsza, powoli w niepamięć odchodzą już mrozy zimy, a dla nas oznacza to odkopanie z piwnicy czy komórki naszego starego, dwukołowego przyjaciela! Oczywiście mowa tutaj o rowerze, który doskonale pomoże nam zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów, jakie na pewno przybraliśmy po wyśmienitym śniadanku wielkanocnym.

Jeżeli jednak wybieramy się na rowerową przeprawę, warto pamiętać, aby zabrać ze sobą kila przydatnych fantów, aby nasza wyprawa była komfortowa, przyjemna, jak również bezpieczna. Kilka naszych następnych postów na Blogu postaramy się poświecić tematyce rowerowych przepraw oraz dołożymy wszelkich starań, aby przedstawić Wam najlepszy zestaw akcesoriów turystycznych na rower.

Zacznijmy od rzeczy najistotniejszej:

Plecak na rower, Plecak turystyczny, Torba na rower

Wybór odpowiednich akcesoriów rowerowych to jedno, ale wszystkie te akcesoria musimy w coś zapakować. W tym celu warto pochylić się nad tematem odpowiedniego nośnika dla naszych bagaży. Jednak co jest lepsze: Plecak na rower? Torba na rower na bagażnik? Czy może zwykły plecak turystyczny?

Zastanówmy się nad tym wspólnie, analizując "za" oraz "przeciw" każdego z wyborów.

Plecak na Rower / Plecak Turystyczny.

Plecak na rower stanowi bardzo dobry wybór, jeżeli chcemy zwiększyć zasobność naszego bagażu. Plecaki, w odróżnieniu od toreb cechują się większymi rozmiarami, tym samym pomieszczą znaczenie więcej akcesoriów rowerowych. Warto jednak, przed wyborem plecaka zastanowić się, który będzie dla nas lepszy. Możemy bowiem zdecydować się na wybór plecaka turystycznego, a także plecaka miejskiego, któremu, jakby się mogło zdawać znacznie bliżej do idei plecaka na rower.

Plecak turystyczny, zazwyczaj posiada ogromne pojemności sięgające kilku dziesięciu litrów. Na pewno będziemy w stanie przewozić w nich wszystko, co jest nam potrzebne podczas wyprawy. Dodatkowo, liczne systemy wspomagające komfort podróży, jak dodatkowe pasy nośne (biodrowe, piersiowe) czy specjalne stelaże zapewniające wentylację, przekładają się na praktyczny argument przemawiający za plecakami turystycznymi.

Nie możemy jednak przejść obojętnie obok faktu, że taki plecak turystyczny posiada większy gabaryt, co z kolei przekłada się na wygodę podczas wycieczek rowerowych. Plecak turystyczny w większości przypadków konstruowany jest raczej z uwagą na pieszych podróżników i fanatyków wspinaczki, którzy przemierzają świat na własnych kończynach. Za przykład może posłużyć nam popularny model marki Loap - Plecak SAULO o pojemności aż 65L.

Plecak Turystyczny Loap Saulo produkcji Czeskiej zapewnia wszystko, czego możemy oczekiwać od klasycznego przedstawiciela kategorii Plecak Turystyczny. Wytrzymała konstrukcja odporna na przemakaniepojemność 65Ldwukomorowe oraz wiele, wiele więcej cech, z którymi możecie zapoznać się po naciśnięciu na zdjęcie plecaka.

Przejdźmy teraz do drugiej opcji, czyli Plecak Miejski jako Plecak na Rower

Plecak miejski z kolei cechuje się mniejszą ładownością, nie przekraczającą zazwyczaj 20~30l, ale także mniejszym gabarytem. Nie oznacza to jednak, że wybór tej opcji wiąże się z koniecznością poświęcenia zapasu akcesoriów, ze względu na mała powierzchnię przechowywania. 

W istocie, różnica gabarytów w przypadku plecaków miejskich, a typowych przedstawicieli plecaków turystyczny, jest zauważalna, ale także w zależności od sytuacji może okazać się to największym atutem mniejszych, bardziej kompaktowych egzemplarzy.

Za przykład niech posłużą nam dwa modele plecaków o mniejszej pojemności - Plecak Turystyczny Loap Alpinex 25L oraz Plecak Turystyczny Miejski Loap Trail 22L. Szczegóły oferty o każdym z tych plecaków możecie poznać klikając na ich zdjęcia.

Pierwszy przykład Loap Alpinex bliższy jest swojej konstrukcji, do prezentowanego wcześniej plecaka turystycznego Loap Saulo. Posiada wszelkie elementy konstrukcyjne dedykowane plecakom turystycznym, a przy tym pojemność bliższą modela miejskim, podręcznym. Można z czystym sumieniem określić go modelem pośrednim pomiędzy plecakiem czysto turystycznym, a sportowym czy miejskim.

Drugi przykład, Loap Trail, zarówno konstrukcyjne, jak i gabarytowo zbliżony jest już do modelu czysto miejskiego. Idealnie nadaje się do zabrania do pracy czy na wizytę u przyjaciół. Charakteryzuje się innymi rozwiązaniami jak w przypadku Loap Alpinex, które możecie szczegółowiej poznać po kliknięciu na zdjęcie danego modelu. 

Co jednak z postawionym na początku pytaniem? Który z tych rodzajów plecaków, lepiej sprawdzi się w roli - plecak na rower?

Myślę, że najlepszą odpowiedzią w tym przypadku będzie - "Każdy, ale...", No właśnie, "ale".

Plecak turystyczny zdecydowanie polecamy osobie, która planuje długą podróż na swoim dwukołowym przyjacielu. Rekreacyjna podróż, kilka kilometrów trasy po ścieżkach rowerowych, które prowadzą przez piękne zielone ostępy, której zwieńczeniem będzie piknik. Tak, to są idealne warunki, w których plecak turystyczny o dużej pojemności sprawdzi się doskonale.

Wygoda idąca za konstrukcją takiego plecaka, ale także, przed tym wszystkim, jego pojemność, aby pomieścić wszelkie smakołyki, zapasy wody oraz niezbędne akcesoria przemawia jednoznacznie na korzyść plecaka turystycznego.

Z drugiej jednak strony, wiele osób może planować redukcję czekoladowych zajączków na krótszy dystans. Krótka, rekreacyjna trasa po najbliższej okolicy i powrót do swoich, przysłowiowych, czterech ścian. W takim przypadku uzbrajanie wielkiego plecaka turystycznego, może okazać się niepraktyczne. Luźno ułożone podręczne bagaże będą nieustanie zmieniać położenie na naszych plecach obijając się od ścianek pustego, ogromnego plecaka może ostatecznie przełożyć się na brak komfortu wyprawy. 

W takim momencie sięgnij po plecak sportowy miejski. Zapakuj do niego najistotniejsze akcesoria i ruszaj ku przygodzie!

Nie zapomnieliśmy o czymś? Torba na rower na bagażnik!

Zagłębiając się w za i przeciw dotyczące plecaków, na bok odłożyliśmy temat torby rowerowej. Tutaj jednak, zarówno wybór, jak i sama argumentacja, jest bardzo zbliżona do tego, co zostało powiedziane przy okazji plecaka miejskiego.

Torby rowerowe, które zdecydowanie cieszą się największą popularnością, a przy tym stanowią doskonały wybór dla każdego podróżnika niezależnie od długości trasy, to torby rowerowe na bagażnik. Torby takie nie charakteryzują się może największą pojemnością, ale biorąc pod uwagę, że do jednego bagażnika możemy przyczepić ich od 1 do 3 egzemplarzyróżnica staje się mało znacząca - w kupie siła!

Za przykład możemy tutaj wykorzystać, występującą w naszej ofercie torbę marki Trizand:

Uniwersalny charakter torby rowerowej na bagażnik pozwala w prosty sposób odczepić ją i zabrać ze sobą. Przekłada się to oczywiście w dużej mierze na bezpieczeństwo naszego bagażu także w "miejskiej jungli". Odpowiednio dobrane materiały, a także odpowiednia pojemność sprawia, że torba jest w stanie pomieścić najbardziej wymagające bagaże, jednocześnie odciążając naszą sylwetkę od jakichkolwiek dodatkowych tobołów.

Torba na rower stanowi zaskakująco praktyczne rozwiązanie, które możemy stosować zarówno jako zmiennik dla noszenia plecaka, jak również jako uzupełnienie naszego kompletu turystycznego. 

Słowem podsumowania

Jak zatem sami widzicie, rozwiązań jest kilka, a każde ma swoje mocne i słabe strony! Wam, drodzy nasi czytelnicy pozostawiam do wyboru, która wersja przewożenia Waszych akcesoriów i bagaży jest poręczniejsza, praktyczniejsza oraz wygodniejsza!

~Do zobaczenia przy okazji kolejnej paczki wiadomości z zakresu naszego małego poradnika! :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium