Pozostałe wpisy
Kategorie
Waluty
Softshell - Co to takiego i jak się to czyści? [Morowe Poradniki #8]

Softshell - Co to takiego i jak się to czyści? [Morowe Poradniki #9]

Czym takim jest softshell?

Softshell jest oddychającą tkaniną wiatroodporną, ale nie wodoodporną. Najczęściej składa się z elastycznej warstwy zewnętrznej oraz miękkiej podszewki. Warstwa zewnętrzna, czasami zaopatrzona jest w wiatroszczelną membranę. Zdecydowanie częściej niż deszcz, czynnikiem wychładzającym organizm turysty jest zimny wiatr idealnym rozwiązaniem jest kurtka softshellowa, która zatrzymuje wiatr i jednocześnie lepiej oddycha niż tradycyjna (membranowa) kurtka.

Kiedy i jak czyścić softshell? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Delikatne zabrudzenia na powierzchni materiału możemy usunąć przy pomocy zwilżonej gąbki. W przypadku kiedy ubranie wykonane z softshellu użytkowane było przez dłuższy czas, nie obejdzie się bez konieczności prania odzieży.

*Piorąc odzież wykonaną z softshellu w pralce zawsze pamiętaj stosować się do zaleceń instrukcji na metce oraz płynie.

*Zapnij wszystkie zamki, rzepy i guziki takie postępowanie umożliwia uniknięcie uszkodzenia materiału w trakcie prania.

*Wyczyść podajnik, w którym nadal mogą znajdować się resztki popularnych detergentów, przeznaczonych do regularnego prania (jeżeli  softshell który posiadasz ma membranę, resztki proszku mogłyby zapchać jej pory, a środek zmiękczający  zniszczyć ją).

*Wybierz delikatny tryb prania, temperaturę 30°C i bardzo niskie obroty wirowania

*Zastosuj płyn do prania odzieży outdoorowej. Na rynku dostępny jest także specjalny środek do materiałów softshellowych, np Nikwax Softshell Proof.

 

*Płyn wlej do czystego zasobnika, po zakończonym cyklu prania rozwieś odzież do wyschnięcia.

 

Dbanie o softshell to nic skomplikowanego. Zastosowanie się do powyższych  zasad pozwoli dłużej cieszyć się z odzieży, a nasze ubrania dłużej zachowają swoje parametry.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium