Pozostałe wpisy
Kategorie
Waluty
Trzy Pióra - Odznaka nie taka trudna!

Trzy Pióra - Odznaka nie taka trudna!

Odznaka Zaczek Trzy Pióra Metalowy, czyli o wyzwaniach słów kilka!

Metalowy znaczek, na którym widnieją trzy pióra to odznaczenie, które cechuje najwytrwalszych harcerzy! Poddanie się wszystkim trzem próbą stanowi wyzwanie, które weryfikują zaangażowanie, silną wolę, charakter oraz wiedzę na temat przetrwania najbardziej oddanych harcerzy!

Wymagania do zdobycia odznaki podzielone są na trzy etapy, zwane kolejno:

  • Głód
  • Milczenie
  • Samotność

 

Znaczenie oraz wymagania kolejnych wyzwań - Głód

Wyzwanie o subtelnej nazwie "Głód" stanowi przeciwstawność, której powinien poddać się harcerz, aby zasłużyć na pierwsze, z trzech piór jakie widnieją na odznaczeniu. W tym wyzwaniu, kandydat do odznaczenia zobowiązany jest to wstrzymania się od spożywania wszystkiego, co nie jest czystą wodą, przez 24h od rozpoczęcia próby.

 

Znaczenie oraz wymagania kolejnych wyzwań - Milczenie

Drugim wyzwaniem, które stawiane jest na drodze harcerza ku zdobycia odznaczenia trzech piór, to próba "Milczenia". Polega ona, nie mniej nie więcej, na dokładnie tym, na co wskazuje nazwa - Milczeniu. Tak samo jak w przypadku pierwszego wyzwania, tutaj również czas, przez jaki harcerz zobowiązany jest do milczenia, wynosi 24h.

Próba milczenia, często przez harcerzy porównywana jest do ślubów milczenia, co tylko dodatkowo motywuje ich do działania!

 

Znaczenie oraz wymagania kolejnych wyzwań - Samotność

Ostatnim wyzwanie, "Samotność", zobowiązuje harcerza do spędzenia 24h w samotności w lesie, bazując wyłącznie na swojej wiedzy z zakresu przetrwania. Z tego właśnie powodu, taka próba doskonale weryfikuje umiejętności harcerza, będąc jednocześnie najlepszym wyznacznikiem, czy potrafi on praktycznie wykorzystać przyswojoną wiedzę. Kandydat nie może zabrać ze sobą własnego pożywienia, a żywić może się wyłącznie znalezionymi owocami lasu. 

 

Po pomyślnym ukończeniu wszystkich trzech prób, uczestnik wyzwania gotowy jest na otrzymanie - znaczek trzy pióra metalowy, od tego momentu należy do niego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium