Pozostałe wpisy
Kategorie
Waluty
Uchwyt, Sakwa! Co zabrać na wycieczkę rowerową? #2 [Morowe Poradniki #2] - Beta

Uchwyt, Sakwa! Co zabrać na wycieczkę rowerową? #2 [Morowe Poradniki #2]

W pierwszej części naszego poradnika przybliżyliśmy Wam temat plecaków oraz toreb rowerowych. Dzisiaj, skupimy się na akcesoriach takich jak uchwyt rowerowy, sakwa rowerowa oraz nakładka na siodełko rowerowe, które również w istotny sposób mogą poprawić komfort waszej podróży.

Postaramy się z naszej strony zaprezentować Wam odpowiednie rozwiązania oraz na podanych przykładach wskazać zalety, jakie stoją za korzystaniem z danych akcesoriów. Na starcie, na tapet wyłożymy sakwy oraz uchwyty.

Sakwa Rowerowa , czy warto oraz czym się kierować podczas wyboru?

Sakwa rowerowa chociaż niepozorna, może okazać się niezwykle przydatnym i praktycznym akcesorium, zwłaszcza podczas krótkich przejażdżek. Mimo niewielkiej pojemności w stosunku do torby na rower na bagażnik lub nawet plecaka, sakwa, zapewnia odpowiednią pojemność na przechowanie na czas podróży kluczy, przekąski lub telefonu.

Sakwy rowerowe możemy podzielić na kilka sposób w zależności od miejsca montażu lub dodatkowej funkcji - dedykowanego miejsca na telefon. Sakwy najczęściej montuje się w okolicy ramy lub kierownicy. Uniwersalna Sakwa Rowerowa z naszej oferty, posiada pasy montażowe do przyczepienia akcesorium na kierownicy, z kolei Sakwa Rowerowa SR14097 przeznaczona jest do umiejscowienia na ramie.

W zależności, czy planujemy w przyszłości zakup uchwytu rowerowego, warto zastanowić się nad kwestia dodatkowej cechy, o której wspominaliśmy wcześniej, a mianowicie, dedykowanego miejsca na telefon.

Pomimo, że nie zachęcamy do korzystania z telefonu podczas jazdy, zwłaszcza na terenach miejskich, warto jest posiadać łatwy oraz swobodny dostęp do mapy podczas podróży terenowych. Sakwy rowerowe z dedykowaną przestrzenią na telefon posiadają dotykowy panel przedni, który umożliwia nam korzystanie ze smartfona w bezpieczny sposób.

Sakwa rowerowa z przeznaczeniem czysto bagażowym natomiast, cechuje się możliwością montażu w miejscach, które na ogół są niezagospodarowane. Przestrzeń na ramie w okolicy siodełka lub przy samej kierownicy idealnie nadaje się do przytwierdzenia sakwy rowerowej, jednak inne akcesoria w tym miejscu mogłyby utrudniać poruszanie się na naszym jednośladzie.

Czym kierować się podczas wyboru odpowiedniej sakwy rowerowej? Przede wszystkim warto zastanowić się, czy planujemy zakup uchwytu rowerowego na telefon, czy jednak wolimy posiadać wszystko w jednym akcesorium?

Jeżeli odpowiedzią na to pytanie jest twierdząca - chciałbym posiadać dodatkowy uchwyt, dedykowany dla mojego smartfona, wtedy wybór powinien paść na sakwę, czysto bagażową. W ten sposób zaoszczędzimy miejsce na kierownicy na inne przydatne akcesoria rowerowe, które pojawią się w kolejnych częściach naszego poradnika. 

Jeżeli jednak nie planujecie osobnego uchwytu, wtedy warto pochylić się na wyborem sakwy z dedykowanym wycięciem na telefon. Uruchomiona mapa, która umożliwi nam łatwe, a przy tym bezpieczne dotarcie do celu, zdecydowanie wpłynie pozytywnie na komfort naszego wypadu rekreacyjnego. 

Przejdźmy jednak do drugiego tematu, jakim jest uchwyt rowerowy na telefon.

Uchwyt rowerowy na telefon stanowi doskonałe uzupełnienie zestawu akcesoriów rowerowych. Nośnik taki, stanowi jeden z najczęściej wybieranych produktów do zaopatrzenia jednośladu na rynku, ze względu na swoją praktyczność, a przy tym, w odpowiednich rękach zapewnia również bezpieczeństwo podróży.

Uchwyt rowerowy najczęściej montowany jest do kierownicy poprzez specjalne uchwyty pierścieniowe lub pasy na rzep, a sama konstrukcja takiego uchwytu może być otwarta lub zamknięta, dedykowana lub uniwersalna... Wybór jest ogromny.

W naszej ofercie znajduje się uchwyt o konstrukcji otwartej oraz uniwersalnym charakterze.

Długie podróże wymagają również wygody siedzenia!

Ostatnim tematem w zakresie prezentowanych dzisiaj akcesoriów, jakie chcielibyśmy Wam zaprezentować, są nakładki na siodełka rowerowe. Niepozorne, ale potrafią zmienić naprawdę wiele w zakresie wygody podróży.

Wiele rowerów dostępnych w sklepach posiada domyślnie zaimplementowane, bardzo niepraktyczne oraz niewygodne siodełka. Stanowi to zmorę osób, które po latach zdecydowały się przesiąść na bardziej aktywny środek transportu, opuszczając wygodne kabiny samochodów. Wbijające się w pośladki, twarde siedzenie, potrafi napsuć nerwów tak samo podczas krótkich niewymagających tras, jak również podczas długich wypadów za miasto.

Doskonałe rozwiązanie stanowią w takiej sytuacji akcesoria z kategorii nakładka na siodełko rowerowe.

Nakładki na siodełko, w zależności od zastosowanego materiału mogą być żelowe, piankowe albo wykonane z tworzywa aktywnie przystosowującego się do potrzeb użytkownika. W naszej ofercie możecie znaleźć dwa, sprawdzone oraz zachwalane przez naszych klientów rozwiazania:

W obu przypadkach mamy do czynienia z siodełkami, które zapewniają miękką i wygodną podróż. W zależności od prywatnych preferencji, do wyboru oddajemy Wam siodełko na rower żelowe oraz siodełko na rower z gąbką

Mamy nadzieję, że to krótkie podsumowanie praktycznych akcesoriów rowerowych przyniesie Wam trochę korzyści i przekona do wzbogacenia swojego zaplecza turystyczno-podróżnego. Wszystkie te produkty z pewnością przydadzą się Wam na szlaku.

Do zobaczenia w części trzeciej naszego poradnika, gdzie przedstawimy dla Was jeszcze więcej przydatnych gadgetów rowerowych!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium