Waluty

Książka Domem Harcerstwa Jest Las

0
Cena: 19,90 zł
Kod produktu: 15758
Dostępność: na wyczerpaniu
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Wysyłka w: 24 godziny
ilość -- + szt.

Opis

Książka Domem Harcerstwa Jest Las

Wydanie książkowe numeru Harcerza Rzeczypospolitej. Kompendium wiedzy obozowej autorstwa znakomitych praktyków obozownictwa harcerskiego. Książka poświęcona pamięci harcerek, które odeszły do Wielkiego Gazdy w czasie tragicznej nawałnicy w Suszku - w 2017 r.

Zaczynamy od artykułu druhny phm. Beaty Wegner. Beata jest członkinią CKR ZHR, ale jednocześnie jest leśnikiem. W swoim artykule „Kilka słów o obozowaniu w lesie” przekazuje nam parę garści wiedzy fachowej. Warto rozmawiając z leśnikami mówić językiem, który rozumieją. Z wielu względów warto. Również przemyślenia, które Beata w artykule zawarła, są świetne.

Następny w kolejności jest artykuł hm. Marty Borkowskiej z hufca ZHP Bydgoszcz-Miasto, pod tytułem „Domem harcerstwa jest las”. W artykule tym znajdziemy informacje na temat zagadnień prawnych związanych z obozowaniem, o których warto sobie przypomnieć, i które warto utrwalić. „Ogólne zasady organizacji obozu harcerskiego” Brzmi poważnie, prawda? Ale faktem jest, że w tytule nie ma ani trochę przesady! Zresztą nazwisko autora - hm. Marka Gajdzińskiego mówi samo za siebie.

To spektakularny, kompletny poradnik. Jednym słowem – skarb! Kolejny tekst napisał hm. Wojciech Cabaj, który jest specjalistą BHP. Tytuł brzmi „Harcerze w lesie”. Oczywisty, lecz w połączeniu z zasadami BHP brzmi interesująco, prawda? Należy przeczytać i zastanowić się, czy oprócz patrzenia metodycznie na konkretne formy pracy na obozie, nie należy na nie spoglądać również z tego punktu widzenia

„Zarządzanie ryzykiem” – artykuł autorstwa hm. Michała Wojtyczki. Rzecz warta przeczytania. Poszerza nasze horyzonty poprzez pokazanie fachowego podejścia do kwestii ryzyka. W miejsce „wydaje mi się” czysta kalkulacja. Po prostu jest to współcześnie wiedza konieczna!

Na koniec dwa artykuły traktujące o „harcerskiej sztuce obozowania” napisane przez naszych redakcyjnych druhów, hm. Janusza Sikorskiego i hm. Piotra Niwińskiego. Mogą się wielce przydać w obozowych przygotowaniach, bo wyjaśniają i przypominają wiele z zasad harcerskiego obozowania, nierzadko zapomnianych, lub traktowanych rutynowo.

Szczegóły:

  • autor: Beata Wagner, Marta Borkowska, Wojciech Cabaj, Marek Gajdziński, Michał Wojtyczka, Piotr Niwiński, Janusz Sikorski 
  • format: A5
  • oprawa: miękka
  • 70 stron
  • Biblioteka Kręgu Płaskiego Węzła. 

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium