Waluty

Książka Obozy

0
Cena: 35,00 zł
Kod produktu: 15760
Dostępność: na wyczerpaniu
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Wysyłka w: 24 godziny
ilość -- + szt.

Opis

Książka Obozy

 

"Przywrócona metodyka" dla instruktorów. To niesłusznie zapomniane lub cenzurowane w latach powojennych unikalne pozycje metodycznego dorobku ZHP, szczególnie w puszczaństwie, obozownictwie i w metodyce wędrowniczej.

Jedną z legendarnych, zupełnie niedostępnych, jest książka przedwojennego Naczelnika Harcerzy, druha hm. Zbigniewa Trylskiego “Obozy. Uwagi dla kierowników obozów harcerskich i dla przyjaciół młodzieży”. W latach KIHAMu i podziemia harcerskiego poza zasięgiem cenzury ukazał się w Krakowie reprint tej niezwykłej książki, ale w małym nakładzie i rozchwytany "na pniu".

Jest to zdumiewająca książka, praktycznie prawie w całości aktualna, oczywiście z uwzględnieniem zmiany w przepisach i w naszym podejściu do zagadnień ochrony środowiska. Książka uczy JAK organizować "klasyczny", miesięczny leśny obóz harcerski, całkowicie oparty na samoobsłudze. Jest to nasze harcerskie wielkie osiągnięcie, któremu niewiele światowych skautingów mogło i nadal może dorównać, bo obozy skautowe to raczej biwaki lub zloty trwające od kilku do kilkunastu dni. Ta książka to jeden z filarów polskiego harcerstwa, prawdziwy "must have" każdego instruktora. To ogromny zasób doświadczeń DRUŻYNOWEGO, organizującego z zespołem swej kadry i ZASTĘPOWYMI samodzielny, puszczański obóz swojej DRUŻYNY!

To niesamowite, jak niewiele odbiega ten obóz, szczegółowo opisany i zilustrowany na 180 stronach tej książki, od współczesności! Oczywiście jeśli chcemy zorganizować samodzielny obóz harcerski swej drużyny, a nie "półkoloniępółobóz" na bazie i z kucharką oraz płatnym personelem. Książka jest w paru fragmentach uwspółcześniona, bo niejednokrotnie składnia z lat trzydziestych zaciemniała myśl autora. Również indeks jest poszerzony w porównaniu z pierwowzorem. Pewne fragmenty opatrzyliśmy też uwagami metodycznymi, bardziej zgodnymi ze współczesnością. Poznajcie książkę autora, który stworzył nasz harcerski obóz, ten prawdziwy, samoobsługowy, gdzie starszy brat drużynowy jest jednym z uczestników, na czele swych harcerzy.

Specyfikacja:

  • autor: Zbigniew Trylski
  • format: A5
  • oprawa: miękka
  • 180 stron
  • Biblioteka Kręgu Płaskiego Węzła.

 

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium